Warto przeczytać

Warto przeczytać

 

 

Nowości – już je mamy!

"Miasto w nowej odsłonie" – monografia Iłży pod red. Sebastiana Piątkowskiego.

Książka przedstawia w sposób pełny dzieje miasta i jego mieszkańców z uwzględnieniem bogatej historii od czasów najdawniejszych do 1945r. Czytając tą publikację znajdziecie dla siebie bardzo interesujące fakty z życia miasta.
 Jerzy Karol Madejski "Śladami Leśmiana, Malczewskiego, Dygasińskiego"

W książce tej mamy do czynienia z opisem miejsc przede wszystkim Iłży i Wielgiego. Zaletą publikacji jest ukazanie twórców oraz ich dzieł na tle miejsc w których spędzali czas i tworzyli. Uzupełnieniem tekstu są doskonałe fotografie.
Paweł Nowakowski "Heraldyka iłżecka"

Badacze heraldyki uważają, że zasadniczy wpływ na jej rozwój miały dwa rodzaje wydarzeń- turnieje rycerskie i wyprawy krzyżowe. Iłża jako ośrodek o bogatej przeszłości posiada także pamiątki heraldyczne. Gdy nieliczni potrafili pisać znak graficzny spełniał podstawową rolę informacyjną. Również i dzisiaj w społeczeństwie informatycznym nie stracił on swojego znaczenia. Trudno wyobrazić sobie firmę, instytucję czy przedsięwzięcie sportowe bez własnego logo.
"Z dziejów budownictwa rezydencjonalno-obronnego na ziemi iłżeckie" pod red. Dariusza Kaliny i Radosława Kubickiego.

Badania tajemnic przeszłości to niezwykle żmudna i trudna praca. Niniejsza publikacja jest pierwszym z wielu kroków ku stworzeniu monograficznego ujęcia historii naszego miasta. Książka jest pokłosiem sesji naukowej pod tytułem: Ku czci biskupa krakowskiego księdza Marcina Szyszkowskiego. Przeszłość w służbie przyszłości.

Współczesna powieść polska:

Beata Ostrowicka:
"Zaledwie kilka dni"

Zaledwie kilka dni, to historia dwóch przyjaciółek, ich perypetii sercowych i stawiania pierwszych kroków w dorosłość - kłopoty w szkole i w domu, niemożność porozumienia się z rodzicami, pierwsza wielka miłość. Książka przeznaczona jest dla nastoletnich czytelniczek.
Źródło opisu i okładki: http://www.ostrowicka.art.pl/ksiazki/index.php?book
Wojciech Cejrowski:
"Gringo wśród dzikich plemion"

Warto wybrać się z Wojciechem Cejrowskim on sprawia że możemy poznać każdy zakątek świata nie wychodząc ze swojego pokoju. Książka sprawia, że Czytelnik zaczyna się głośno śmiać. Jest pełna humoru, opowiada o najdzikszych rejonach naszego globu.
Wojciech Cejrowski:
"Rio Anaconda"
 
Jest to opowieść przygodowo-podróżnicza. Kolejne piękne fotografie z podróży. Książka trzyma w napięciu jak kryminał, a jednocześnie rozśmiesza do łez. W trakcie czytania będziecie się śmiać na głos poznacie ciekawych ludzi ich zwyczaje, radości i troski. A przy okazji jest to historia prawdziwa.
Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz