O szkole

O szkole

Obecnie do naszej szkoły uczęszcza 474 uczniów. Pracuje 52 nauczycieli prowadzących zajęcia dydaktyczne i zajęcia pozalekcyjne. Funkcjonują u nas klasy z językiem niemieckim oraz angielskim.

Posiadamy  pracownie komputerowe z dostępem do Internetu. W gimnazum znajdują się dwie sale gimnastyczne - duża i mała do gimnastyki korekcyjnej. Młodzież może również poprawiać swoją sprawność fizyczną na siłowni wyposażonej w nowoczesny sprzęt. Przy szkole działają: chór szkolny, klub sportowy oraz różnorodne koła zainteresowań. Nasi uczniowie uzyskują bardzo dobre wyniki w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Absolwenci naszego gimnazjum z powodzeniem ubiegają się o przyjęcie do szkół ponadgimnazjalnych.
Jesteśmy organizatorami wielu imprez i akcji, w czasie których uczniowie mogą zaprezentować swoje umiejętności, uczestniczyć w wielu konkursach, a także zdobywać wiedzę dzięki licznym wycieczkom i wyjściom poza szkołę.
Nasze gimnazjum nieustannie stara się wypracować własny wizerunek i wciąż ewaluuje i modernizuje się. Przez  lata swego istnienia dorobiło się bogatej tradycji a uczniowie odnieśli wiele sukcesów sportowych i w konkursach przedmiotowych. Dziś szkoła kojarzona jest nie tylko przez uczniów, ale także przez mieszkańców Iłży oraz całej gimny z takim imprezami jak: Dzień Patrona, Jasełka - świąteczne spotkania organizowane przez wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas, Konkursy Wiedzy o Powiecie Radomskim, Dni Językowe, uroczystości ku czci Żołnierzy Wyklętych, konkursy profilaktyczne i ekologiczne, zawody sportowe, Dni Tolerancji, prezentacje projektów edukacyjnych.
 
Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz